n w    w w w w

baner
Oglądasz:   OTF Zaproszenia
large small default
Zaproszenia 2013 r.
ZAPRASZAMY ! PDF Drukuj Email
 
Z Opola do Santiago de Compostela PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. : " Podróże opolan-dalekie i bliskie " które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 4 w Opolu.Będzie tam można , między innymi, zobaczyć fotografie naszej członkini Małgorzaty Durkalec Żytyńskiej.

Małgorzata DURKALEC-ŻYTYŃSKA ? artysta plastyk, uprawia grafikę, malarstwo i fotografię. Zaprezentowała w Opolu wystawę "Moje Camino" obejmującą fotografie wykonane na szlaku Św. Jakuba na trasie: Santiago de Compostela ? Fisterra ? Muxia. Są one osobistą refleksją na temat drogi, pokazują piękno katedry w Santiago de Compostela, a także wyjątkowy nastrój panujący na szlaku. Jest członkiem ZPAP Polska Sztuka Użytkowa i Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 
Linhartowski Zamek PDF Drukuj Email

 Informujemy że 23 marca od godziny 9.00 do godziny 16.00 w Linhartowskim Zamku oraz w sąsiadującym parku,  odbędzie się tradycyjny wielkanocny jarmark.Podczas jarmarku będziemy mogli cieszyć się wiosenną atmosferą oraz kupować wyroby z ceramiki, biżuterię, malowane tkaniny, zioła, przyprawy i inne przysmaki.Te wszystkie cudowności będzie oferować około sześćdziesięciu rzemieślników z Czech, Moraw i Śląska.

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych !!!

 

 
Zimowy Las Sztuki PDF Drukuj Email
Serdecznie zapraszamy na

ZIMOWY LAS SZTUKI czyli PRZEPRASZAM - 25 lutego 2013r. godz. 19:07

 W tym lesie nie ma krętych dróg, ciemnych ścieżek i zewsząd czyhających niebezpieczeństw. Tu, ukryła się sztuka. Znani i cenieni twórcy z Opolszczyzny, między innymi: Bolesław Polnar, Halina Fleger, Jerzy Beski, a także młodzi artyści, zamiast drzew zasadzą w Zimowym Lesie ziarenko swojej wyobraźni....Wyobraźni, skupionej wokół słowa ?przepraszam?, zmaterializowanej w postaci różnych form artystycznego wyrazu. Po raz kolejny malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, muzyka i światło wypełnią wszystkie zakamarki lasu. Na pierwszy spacer po Zimowym Lesie zapraszamy 25.02 o godzinie 19:07. Tu się nie zgubisz, bo choć las jest tajemnicą, to sztuka jest odkryciem.

Do zwyczajnego lasu zwykle chodzi się z koszykiem na grzyby, ale do nietypowego lasu sztuki, zabiera się ze sobą swój ulubiony kubek! Zapraszamy!

Wystawa potrwa do 28 lutego br.
Otwarcie drzwi do Lasu codziennie o godz. 18:00

Program 6. ZIMOWEGO LASU SZTUKI:
25. 02. 2013 r.

19:07 ? Otwarcie drzwi do LASU SZTUKI
20:02 ? Teatr Jednej Rzeźby ? ?Cytat? Marian Nowak. Tekst: Hary Duda Muzyka: Tomasz Litra
20:31 ? Koncert skrzypcowy w Lesie Sztuki w wykonaniu Arkadiusza Czyżewskiego

Kurator wystawy: Jakub Panitz
Reżyseria dźwięku: Andrzej Czernik
Kompozycja świateł: Grzegorz Cwalina

Współorganizator: Urząd Miasta Opole
Sponsor: Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Niemodlinie S.
 
Galeria Sztuki Współczesnej PDF Drukuj Email
Polecamy spotkanie z Aleksandrą Janik, kuratorką wystawy "Gdzie jest grafika?" 
Poniedziałek, 18 lutego, godz.18.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, pl. Teatralny12.
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2